181025hist1i20002W ostatni piątek uczniowie klas ósmych wzięli udział w niesamowitej lekcji historii. W ramach akcji  "Utrwalamy pamięć" posprzątaliśmy i przepasaliśmy biało-czerwoną taśmą groby żołnierzy Armii Krajowej na cmentarzu Srebrzysko. Naszym przewodnikiem był Prezes Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - profesor Jerzy Grzywacz ps. "Tapir"- żołnierz AK i harcerz "Szarych Szeregów".

O narrację historyczną zadbali: dr Janusz Marszalec oraz Matusz Jasik z Muzeum Gdańska. Dziękujemy również Fundacji Gdańskiej za wspieranie akcji i zbieranie informacji o grobach naszych bohaterów. Nasi uczniowie na pewno zapamiętają opowieści prof. Grzywacza, który nad grobami bohaterów opowiedział swoje przeżycia z czasów okupacji. Nigdy więcej wojny. MW

Więcej zdjęć na fb.